خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

افغانستان و ناتو در مورد کانفرانس قلب آسيا گفتگو کرد

افغانستان و ناتو در مورد کانفرانس قلب آسيا گفتگو کرد

Nov 23, 2017 - 13:28

کابل (پژواک، ٢ قوس ٩٦): معین همکاری های اقتصادی وزارت امور خارجه، با نماینده خاص ملکی سازمان ناتو در مورد کانفرانس قلب آسيا گفتگو نمود.

در يک خبرنامه که از طرف وزارت امور خارجۀ افغانستان امروز منتشر شده، آمده است که در این ملاقات، طرفین روی چگونگی برگزاری نشست پیش روی وزرای پروسه استانبول یا قلب آسیا صحبت کردند.

قرار است اين کانفرانس، بتاريخ ٩ قوس در شهر باکو پايتخت آذربايجان برگزار گردد. گفته ميشود که رئيس جمهور اشرف غنى نيز در اين کانفرانس شرکت ميکند.

خانم عادله راز معین همکاری های اقتصادی، پروسه استانبول را به مثابه پلاتفورم مناسب همکاری های منطقوی تلقی نموده، همکاری اقتصادی و امنیتی را در برنامه کاری این روند قابل تحقق دانست.

زیمرمن نماينده ملکى ناتو در افغانستان، با ابراز حسن نیت سازمان ناتو در قبال افغانستان، از همکاری همه جانبۀ ناتو با افغانستان، اطمینان داده افزود که سازمان ناتو، در کنار همکاری نظامی مصمم است تا در سایر بخش های سیاسی و اقتصادی نیز با افغانستان همکاری خویش را افزایش و ادامه دهد؛ تا بالاخره شاهد صلح و ثبات و پیشرفت در افغانستان باشند.

خانم راز، با اشاره به نقش حمایتی سازمان ناتو از افغانستان، ثبات در افغانستان را ثبات در منطقه تلقی نموده، خواهان همکاری و هماهنگی بیشتر کشورهای اروپایی، ممالک همسایه و منطقه در این راستا گردید.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement