خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

اندونيزيا يک کنفرانس علما در مورد افغانستان را برگزار ميکند

اندونيزيا يک کنفرانس علما در مورد افغانستان را برگزار ميکند

Nov 23, 2017 - 10:20

کابل (پژواک، ٢ قوس ٩٦): در آينده نزديک علمای اندونیزیا با همکاری سازمان همکاری های اسلامی (OIC)  یک کنفرانس علما را جهت حل معضلات افغانستان برگزار خواهند نمود.

اين اظهارات را یوسف کالا معاون رئیس جمهور اندونيزيا در يک ملاقات با هيئت شوراى عالى صلح افغانستان ابراز  داشته است.

در يک خبرنامه که از طرف دفتر شوراى عالى صلح منتشر شده، آمده است که محمد کریم خلیلی رئیس شورای عالی صلح، با هيئت همراهش در سفر به اندونيزيا روز گذشته با یوسف کالا معاون رئیس جمهور اين کشور دیدار وملاقات نمودند.

منبع افزوده است که درین نشست معاون رئیس جمهور اندونیزیا تشریف آوری هیئت رهبری شورای عالی صلح را به کشورش خیر مقدم گفته افزود که افغانستان واندونیزیا مشکلات ومعضلات فراوانی را سپری نموده است.

موصوف افزوده :  "ما ومردم افغانستان باهم برادری اسلامی داریم و انشاءالله تجارب خویشرا در تمام زمینه ها بخصوص در روند صلح با شما شریک خواهیم ساخت. "

همچنان يوسف کالا وعده سپرد که علمای اندونیزیا با همکاری سازمان همکاری های اسلامی (OIC) یک کنفرانس علماء را جهت حل معضلات افغانستان برگزار خواهند نمود.

محمد کریم خلیلی رئیس شورای عالی صلح، ضمن سپاسگزاری از رئیس جمهور اندونیزیا جهت فراهم ساختن زمینه برای این سفر مؤثر گفت که وضعیت افغانستان متاسفانه وضعیت جنگی بوده و شورای عالی صلح بعد از برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح به میان آمد.

وی افزود این شورا برای دست یابی به صلح، تلاشهای فراوانی را انجام داده است که نمونه بهتر آن کامیابی مذاکرات با حزب اسلامی بوده. است

رييس شورای عالی صلح افزود که برای دست یافتن به اجماع منطقوی در جنب دیگر کشورها نقش پاکستان مهم وقابل ملاحظه است .

خليلى علاوه نمود: " باور ما این است که راه حل مشکل افغانستان سیاسی است نه نظامی. "

موصوف گفت متاسفانه در قضایای افغانستان مسایل وارونه به شکل دینی ومذهبی بازتاب داده شده وعلمای جهان اسلام بخصوص علمای کشور اندونیزیا می توانند نقش خویش را در حل مشکل افغانستان ادا نمایند.

محمد اکرم خپلواک رئیس دارالانشای پروسه صلح و نماینده خاص رئیس جمهور در امور سیاسی گفت که شوراى عالى صلح ترکيب ملى دارد و همه اقوام افغانستان در آن وجود دارد.

موصوف از حکومت اندونيزیا تقاضا نمود که با استفاده از نفوذ سياسى و اسلامى خود، پروسه صلح افغانستان را کمک نمايد و از علماى اين کشور خواست که در قضيه صلح افغاسنتان را همکارى نمايد. 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement